Mohlo by Vás zajímat

 
 
Úvod > Mohlo by Vás zajímat
 
  • Je váš perník měkký nebo tvrdý?
 
 

            Když je náš perník čerstvý a správně skladován je měkký. Pokud ho chceme uchovat k jídlu, je vhodné ho ještě zabalit do mikrotenového sáčku a odložit na chladné místo. Před konzumací ho vyjmeme a necháme na teple. Tím perník znovu změkne. Pokud nám zůstane tvrdý je možné, aby znovu změkl. Můžete ho zabalit s čerstvým chlebem nebo koláčem a perník změkne tím, že přijme vlhkost z čerstvého pečiva. 

 
 
  • Co je ručně dělané ve výrobě?
 
 

            Ve výrobě jsou perníky ručně vykrajované, natírané, zdobené, sbírané a následně i ručně balené, kromě pár strojově balených výrobků.  Prohlédněte si více o naší výrobě .

 
 
  • Jak skladovat perníky?
 
 

            Nejlepší je je skladovat ještě zabalené v nepropustné obalu (nepropouští vlhkost) na tmavém a chladném místě do cca. 23 ° C. Perníky plněné povidly Vám vydrží déle, když je budete uchovávat v chladničce. 

 
 
  • Jaká je minimální trvanlivost perníků?
 
 

            Perník je jedlý, dokud si zachovává svou typickou vůni a barvu. Perníky s povidly, případně se sušeným ovocem, mají záruku 2 měsíce. Zdobené od 4 do 6 měsíců. Samozřejmě vše závisí na správném uchování produktů. Plněné perníky však nikdy nekonzumujeme po skončení záruční doby.

 
 
  • Co s perníčky po záruce?
 
 

       Zdobené perníky, které si i po záruční době zachovávají své senzorické vlastnosti můžeme uchovat zcela vysušené v dóze a použít je na strouhání do různých receptů. Viz nápady do kuchyně se suchým perníkem. Takovým perníkem se určitě odvděčit koněm nebo jiným zvířátkům.

 
 

  • Když si objednám produkty, kdy mi přijdou?
 
 

          Prosíme Vás, buďte trpěliví. Jde o ruční práci av první řadě se Vám snažíme dodat čerstvé perníky, proto jsou vždy vyráběny až po obdržení objednávky. Snažíme se balíky odesílat vždy minimálně 7 pracovních dnů od obdržení objednávky.

Děkujeme za pochopení.